Harcerska Akcja Letnia 2024

Zgłoszenia na Harcerską Akcję Letnią 2024 wkrótce się rozpoczną! Jeżeli marzycie o prawdziwej przygodzie w słonecznym Mrzeżynie, zapiszcie się na obóz! Zgłoszenia rozpoczną się w środę 10.04.2024. Szczegóły znajdziecie poniżej.
Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona!

Pion Zuchowy
Termin: 1 – 9 sierpnia
Wiek: 6* – 10 lat
Koszt: 1 500 zł

Pion Harcerski
Termin: 25 lipca – 9 sierpnia
Wiek: 10* – 13 lat
Koszt: 2 000 zł

Pion Starszoharcerski
Termin: 25 lipca – 9 sierpnia
Wiek: 13** – 16 lat
Koszt: 2 000 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/4bUL0CHXY

Link do zgłoszeń: https://forms.office.com/e/ma0Fy0KvtK

Kontakt: Komendant HAL: phm. Mikołaj Koch, 
tel: 516 969 602, e-mail: mikolaj.koch@zhp.pl

WĘDROWNICY

Natomiast wędrowników zapraszamy do zapisów na obóz pod namiotami, który odbędzie się w Kostkowicach. Link do zgłoszenia będzie aktywny do 15 maja.

Termin: 1 – 7 lipca
Wiek: 15** – 21 lat
Koszt: 800 zł

Więcej informacji w wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/3CJBfNYbC lub na stronie: https://olkusz.zhp.pl/2024/04/02/oboz-1-druzyny-wedrowniczej-kim-oni-sa-harcerska-akcja-letnia-2024/ 

*Ukończone najpóźniej w dniu wyjazdu
**Rocznikowo

Przydatne informacje

Obóz odbywa się na terenie Bazy obozowej hufca Andrychów (72-330 Mrzeżyno, Teren WAK w Rogowie).
Uczestnicy HAL będą spali w namiotach typu wojskowego „10”, na kanadyjkach (łóżkach polowych) wyposażonych w materac i koc.
 Uczestnicy będą mieli do dyspozycji bieżącą, zimną oraz ciepłą wodę, prysznice, toalety przenośne (typu „Toi toi”, opiekę pielęgniarki oraz ratownika wodnego.
 
Uczestnicy będą pełnili służbę pomocniczą w zorganizowanej kuchni obozowej oraz wartowniczą.
 
Posiłki przygotowują kucharki, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i badania lekarskie. 4 posiłki (śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek, kolacja)
 
Każdy uczestnik po przyjechaniu na HAL zapoznaje się z obowiązującymi regulaminami oraz podpisuje się o zapoznaniu się z nimi.
 
Niżej na stronie znajdą Państwo poradnik „Jak się spakować” na HAL wraz z listą najpotrzebniejszych rzeczy. Prosimy o zapoznanie się z nim.
 
Mundur harcerski. Jeśli uczestnik posiada to powinien zabrać pełne regulaminowe umundurowanie, jeśli jednak uczestnik go nie posiada nie jest to wymagane. Na stronie: https://olkusz.zhp.pl/umundurowanie-harcerskie-zhp/ znajdą Państwo informacje odnośnie umundurowania harcerskiego oraz gdzie kupić poszczególne jego elementy.  
 
Na wyjazd trzeba zabrać przynajmniej 3 pary butów, buty sportowe/ na co dzień, buty wodoodporne oraz klapki pod prysznic i na plaże. Ważne jest też by uczestnik miał, że sobą coś przeciwdeszczowego. Nie zalecamy pelerynek jednorazowych, gdyż te szybko się niszczą.
 
Karimata jest po to by uczestnik mógł usiąść na ziemi podczas zajęć czy ognisk. Zamiennikami karimaty mogą być maty do siedzenia trekkingowe lub koce piknikowe.  
 
Naczynia zabierane przez uczestników muszą być oznaczone oraz nietłukące się. Ważne jest by naczynia miały uchwyty za które uczestnik będzie mógł złapać by się nie poparzyć, gdyż naczynie może się nagrzać pod wpływem temperatury jedzenia, a uczestnik musi być w stanie przejść od wydawki do jadalni.
   
Podczas trwania HAL, mogą Państwo spodziewać się codzienny relacji, w formie story oraz postów na Instagramie oraz Facebooku. A po zakończeniu HAL utworzona zostanie galeria zdjęć oraz kronika.
 
Kilka przydatnych linków:

Jak spakować się na obóz?

W co się spakować?

Na wyjazd pakujemy się w duży, turystyczny plecak oraz drugi – podręczny. Autokar nie podjeżdża pod samo obozowisko. Przed nami chwila drogi pieszo, dlatego uczestnik musi być w stanie sam podnieść cały swój bagaż na raz. Jeżeli nie potrafimy podnieść plecaka, to jest to wyraźny znak, że spakowaliśmy za dużo i trzeba zredukować ilość zabranych rzeczy. Nie potrzebujemy osobnego zestawu ubrań na każdy dzień – wystarczy zrobić pranie!

Do małego plecaka pakujemy najpotrzebniejsze drobiazgi, prowiant czy bluzę.

Lista i podpisywanie

Aby mieć pewność, że do domu wrócimy ze wszystkim, co zabraliśmy, przygotujmy listę wszystkich spakowanych rzeczy. Podczas pakowania ostatniego dnia obozu wystarczy wówczas wyciągnąć listę i sprawdzić stan bagażu. Oprócz tego należy podpisać wszystkie ubrania czy inne przedmioty swoim imieniem i nazwiskiem. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć zagubione rzeczy. Można to zrobić za pomocą specjalnych naklejek czy markerów.

Kolejność

Kolejność pakowania również jest ważna! Na samo dno plecaka oraz najbliżej pleców pakujemy najcięższe przedmioty – buty, bluzy, ręczniki, kosmetyki (spakowane w kosmetyczkę). Następnie wkładamy resztę rzeczy. Na samym wierzchu warto ułożyć menażkę, aby był do niej łatwy dostęp – najczęściej pójście na posiłek jest pierwszą czynnością na obozowisku.

Ubrania

Ubrania najlepiej jest zrolować. Dzięki temu dużo łatwiej jest je upakować, a oprócz tego mniej się mną. Po kilka sztuk odzieży dobrze jest włożyć do foliowych torebek, aby chronić je przed wilgocią. Możemy też przemyśleć, czy nie możemy włożyć różnych rzeczy w siebie – na przykład skarpetki do butów lub menażki.

Gotówka

Wszystkie niezbędne świadczenia na obozie są już opłacone, więc bez problemu obędziemy się bez kieszonkowego! Niemniej, są to wakacje, a więc lody, gofry i pamiątki będą nas kusić! Ewentualne pieniądze można rozmienić do drobnych banknotów (maksymalnie 10 PLN, 20 PLN) i zdeponować razem z dokumentami u instruktorów. Pieniądze należy umieścić w niezaklejonej kopercie. Na kopercie należy napisać imię i nazwisko uczestnika oraz kwotę jaka w niej powinna się znaleźć. 

Elektronika

Zdecydowanie odradzamy zabieranie jakiejkolwiek elektroniki, jednak doskonale rozumiemy, że rozstanie z telefonami nie jest łatwe. W drodze kompromisu zachęcamy do zabrania starszego modelu, które zgubienie lub uszkodzenie nie będzie aż tak bolesne. Dodatkowo, nie jesteśmy w stanie zagwarantować stałej możliwości ładowania urządzeń! Z uwagi na fakt, że instruktorzy muszą mieć możliwość kontaktowania się ze sobą, z rodzicami uczestników czy wezwania pomocy – ich telefony mają pierwszeństwo w kolejce do ładowania. Nierzadko na obozowisku jest dosłownie kilka gniazdek, dlatego nie zawsze jest miejsce do ładowania.

Lekarstwa

Wszystkie przyjmowane przez uczestników leki muszą zostać opisane dokładną instrukcją dawkowania oraz przekazane wychowawcom, którzy po przyjeździe na obozowisko niezwłocznie przekażą je kadrze medycznej, która będzie je wydawała zgodnie z zaleconym dawkowaniem przez cały wyjazd. Leki oraz dawkowanie należy umieścić w szczelnie zamykanym woreczku. 

Dodatkowo, warto pamiętać:
  1. O przyczepieniu do plecaka zawieszki z imieniem i nazwiskiem
  2. O torbie, do której zabierzemy ubrania na przebranie i kosmetyki idąc pod prysznic (z możliwością zawieszenia, gdyż pieniek w kabinie, służący do odkładania rzeczy, jest z reguły brudny lub mokry – tak już jest żyjąc w lesie!)
  3. Aby pakować plecak świadomie! Drodzy rodzice, zaangażujcie pociechy w pakowanie! To ważne, aby zuch, czy młodszy harcerz wiedział, co ma ze sobą, oraz w której części plecaka się to znajduje.
Warunki Uczestnika wraz z Regulaminami obowiązującymi podczas Harcerskiej Akcji Letniej 2024, Hufiec ZHP Olkusz

Powered By EmbedPress

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *