Zapiszcie daty w kalendarzach!
10-14 lutego odbędzie się nasze zimowisko w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Górze Świętej Anny (ul. Szkolna 1, 47-150 Góra Św. Anny, województwo opolskie). ⛄️
Z kim się widzimy?
Koszt: 640 zł
Pion harcerski i starszoharcerski:
Wiek: 10*- 15 lat
Pion wędrowniczy:
Wiek: 15**- 21 lat
*Ukończone najpóźniej w dniu wyjazdu
**Rocznikowo
Zapewniamy:
– zakwaterowanie w pokojach 4 – 8 osobowych (Pościel jest na miejscu).
– wyżywienie (4 posiłki dziennie)
– dostęp do ciepłej, bieżącej wody
– ubezpieczenie
– przejazd z Olkusza do Ośrodka oraz z powrotem
– opiekę doświadczonej i wykwalifikowanej kadry.
– niezapomniany, różnorodny program
Zapisy ruszają 20 listopada i potrwają do 20 grudnia.
Kontakt:
Komendantka HAZ: phm. Justyna Chmist
(795 567 442, justyna.chmist@zhp.pl)
- Nasz Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/HufiecZHPOlkusz
- Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1047833526481265
- Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/hufiec_zhp_olkusz/
Jak spakować się na obóz?
W co się spakować?
Na wyjazd pakujemy się w duży, turystyczny plecak oraz drugi – podręczny. Uczestnik musi być w stanie sam podnieść cały swój bagaż na raz. Jeżeli nie potrafimy podnieść plecaka, to jest to wyraźny znak, że spakowaliśmy za dużo i trzeba zredukować ilość zabranych rzeczy. Nie potrzebujemy osobnego zestawu ubrań na każdy dzień – wystarczy zrobić pranie!
Do małego plecaka pakujemy najpotrzebniejsze drobiazgi, prowiant czy bluzę.
Lista i podpisywanie
Aby mieć pewność, że do domu wrócimy ze wszystkim, co zabraliśmy, przygotujmy listę wszystkich spakowanych rzeczy. Podczas pakowania ostatniego dnia obozu wystarczy wówczas wyciągnąć listę i sprawdzić stan bagażu. Oprócz tego warto podpisać wszystkie ubrania czy inne przedmioty swoim imieniem i nazwiskiem. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć zagubione rzeczy. Można to zrobić za pomocą specjalnych naklejek czy markerów.
Kolejność
Kolejność pakowania również jest ważna! Na samo dno plecaka oraz najbliżej pleców pakujemy najcięższe przedmioty – buty, bluzy, ręczniki, kosmetyki (spakowane w kosmetyczkę). Następnie wkładamy resztę rzeczy.
Ubrania
Ubrania najlepiej jest zrolować. Dzięki temu dużo łatwiej jest je upakować, a oprócz tego mniej się mną. Po kilka sztuk odzieży dobrze jest włożyć do foliowych torebek, aby chronić je przed wilgocią. Możemy też przemyśleć, czy nie możemy włożyć różnych rzeczy w siebie – na przykład skarpetki do butów lub menażki.
Gotówka
Ewentualne pieniądze można rozmienić do drobnych banknotów (maksymalnie 10 PLN, 20 PLN) i zdeponować razem z dokumentami u instruktorów. Pieniądze należy umieścić w niezaklejonej kopercie. Na kopercie należy napisać imię i nazwisko uczestnika oraz kwotę jaka w niej powinna się znaleźć.
Elektronika
Zdecydowanie odradzamy zabieranie jakiejkolwiek elektroniki, jednak doskonale rozumiemy, że rozstanie z telefonami nie jest łatwe. W drodze kompromisu zachęcamy do zabrania starszego modelu, które zgubienie lub uszkodzenie nie będzie aż tak bolesne. Dodatkowo, nie jesteśmy w stanie zagwarantować stałej możliwości ładowania urządzeń! Z uwagi na fakt, że instruktorzy muszą mieć możliwość kontaktowania się ze sobą, z rodzicami uczestników czy wezwania pomocy – ich telefony mają pierwszeństwo w kolejce do ładowania.
Lekarstwa i suplementy
Wszystkie przyjmowane przez uczestników leki bądź suplementy muszą zostać opisane dokładną instrukcją dawkowania oraz przekazane wychowawcom, którzy po przyjeździe na HAZ niezwłocznie przekażą je kadrze medycznej, która będzie je wydawała zgodnie z zaleconym dawkowaniem przez cały wyjazd. Leki, suplementy oraz dawkowanie należy umieścić w szczelnie zamykanym woreczku.
Dodatkowo, warto pamiętać:
- O przyczepieniu do plecaka zawieszki z imieniem i nazwiskiem
- O torbie, do której zabierzemy ubrania na przebranie i kosmetyki idąc pod prysznic (z możliwością zawieszenia.)
- Aby pakować plecak świadomie! Drodzy rodzice, zaangażujcie pociechy w pakowanie! To ważne, aby zuch, czy młodszy harcerz wiedział, co ma ze sobą, oraz w której części plecaka się to znajduje.
Wykaz niezbędnego wyposażenia
By pobrać plik wystarczy, kliknąć na ikonkę koła zębatego oraz wybranie “Downloand”.
10 – 14 Lutego 2024
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Górze Świętej Anny (ul. Szkolna 1, 47-150 Góra Św. Anny, województwo opolskie)
KOSZT: 640 ZŁ
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/Ty7vHyVV
Warunki uczestnictwa i regulamin
Powered By EmbedPress