O drużynie

...Wierni, odważni, prawi i dzielni. Takich nas widzi świat..."

Tak chcemy by było, dlatego też wstąpiliśmy w szeregi ZHP. Tak jak legendarny Feniks będziemy uczyć się i bronić min: więzów przyjaźni, szlachetności serca, dobroci. W zaczarowanej skrzyni chowamy na kartach spisane nasze dobre uczynki i słowa, nasze małe pragnienia. To są skarby, które później zabierzemy ze sobą w dalszą drogę ku dorosłości. Bawimy i śmiejemy się razem, uczymy się i poznajemy otaczający nas świat wybierając z niego to, co dobre i wartościowe duchowo.

Symbolika chust: kolor czerwony - oprócz miłości - pasja do zdobywania wiedzy o otaczającym świecie oraz do bycia coraz lepszym Zuchem stosując się do Prawa Zucha,
kolor pomarańczowy - radość, zabawa, energia, czyli to co charakteryzuje małego Zucha,
kolor biały - czystość w sercu Zucha, niewinność dziecka, nowy początek drogi w ZHP.

Nawiązujemy do chust DW ""Feniks"", mobilizując Zuchy do pozostania w ZHP by mogli w przyszłości przejść wszystkie piony i być lepszymi ludźmi."

GZ SSF, Kolorowe - czarne, białe tło

Zbiórki

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach
Czwartki o 17:00

#strażnicy_skarbu_feniksa_zhpolkusz

Kadra drużyny

pwd. Anna Kołtonik

Drużynowa
Kontakt: 575 100 780
anna.koltonik@zhp.pl

Jestem drużynową 4 Gromady Zuchowej "Strażnicy Skarbu Feniksa" od 2021 roku oraz przyboczną w DW "Feniks" od 2020 r. W ZHP odnalazłam to czego szukałam od wielu lat: przyjaźń, wspólnotę, wędrówki i najważniejsze, chęć nauczania młodszego pokolenia. Zawodowo jestem od 15 lat księgową. Oprócz pracy zawodowej i czynnego udziału w życiu hufca staram się znaleźć czas dla siebie realizując swoje pasje: podróże, wędrówki po szlakach wszelkiego rodzaju, poznawanie nowych miejsc, nowych ludzi i ich historii. Ponadto uwielbiam rękodzieło, kwiaty i dobrą wciągającą książkę lub film.
last ned

dh Eryk Majewski

Przyboczny

Kontakt:
eryk.majewski@zhp.pl

Jestem uczniem Szkoły Podstawowej w Kluczach. Lubię robić świeczki, rozmawiać ze znajomymi i spotykać się z nimi. Dołączyłem do ZHP chcąc zobaczyć świat z innej perspektywy oraz z chęci nauczenia się przydatnych rzeczy i poznania nowych osób.

last ned

dh Jakub Swędzioł

Przyboczny

Kontakt:
jakub.swedziol@zhp.pl

Jestem uczniem Szkoły Podstawowej w Kluczach. Lubię grać na gitarze i śpiewać. Dołączyłem do ZHP, żeby poznać nowe osoby, nauczyć się wielu przydatnych rzeczy i rozwijać swoje pasje.

Aktualności o drużynie